Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

53 Światowy Dzień Pokoju

Co roku Kościół Katolicki obchodzi 1 stycznia Światowy Dzień Pokoju. Z tej okazji papieskie orędzia noworoczne skoncentrowane są zawsze wokół zasad, których łamanie stanowi zagrożenie dla pokoju. Każdego roku inny temat i hasło przewodnie, wybrane przez papieża, zostaje nagłośnione i omówione w papieskim orędziu.

W tym roku na 53 Światowy Dzień Pokoju głównym motywem przewodnim orędzia jest „dialog, pojednanie i nawrócenie ekologiczne”. Papież Franciszek podkreślił, że pokój to droga nadziei, która „daje nam skrzydła, by iść naprzód, nawet gdy przeszkody wydają się nie do pokonania.” … „Proces pokojowy jest zaangażowaniem, które trwa w czasie.” … „Pragnienie pokoju jest głęboko zakorzenione w sercu człowieka i nie wolno nam rezygnować”.