Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu – 29.03.2020r.

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu.
  2. Zachęcam do składania żywność na paczki świąteczne dla najuboższych do ustawionego w przedsionku naszego kościoła kosza. Istnieje również możliwość dokonania wpłaty na konto parafialne: BS Wschowa 62 8669 0001 0062 1146 2000 0001 z dopiskiem „Paczka Świąteczna”.
  3. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W tym tygodniu I czwartek , piątek i sobota miesiąca.
  5. W piątek nie będzie odwiedzin chorych w domach.
  6. W tym roku nie będzie Drogi Krzyżowej ulicami naszej miejscowości. Zgromadzimy się wszyscy w sposób duchowy na modlitwie przebłagalnej w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 pod hasłem: Bądź wola Twoja, jako w niebie tak i w… (miejscu, którym pracujesz, mieszkasz, uczysz się) – są to słowa, które w podobnej formie w swoich Zapiskach umieścił kard. Stefan Wyszyński. Nie będziemy jak co roku wędrować, ale niech nas zjednoczy modlitwa w tym trudnym czasie – tego dnia uklękniemy w pokorze – ja w kościele, a Was proszę o modlitwę w domach
    • Koronka do Bożego Miłosierdzia
    • Droga Krzyżowa
    • Msza Święta – w intencji parafian i o ustanie epidemii
                To nabożeństwo będzie transmitowane. Serdecznie zapraszam!
  7. W sobotę nabożeństwo I sobót miesiąca (bez udziału wiernych) – transmitowane.
  8. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali z udziałem wiernych odwołane.
  9. Za tydzień Niedziela Palmowa na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy poświęcenie palm podczas Mszy świętych.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Jest nowy numer miesięcznika WPiS.
  11. PZC rozprowadza świece wielkanocne w cenie 15 PLN oraz kartki świąteczne.
  12. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.