Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Wielki Piątek

Wielki Piątek jest drugim dniem Triduum Paschalnego – dramatycznym dniem sądu, męki i śmierci Chrystusa – dzień pełen powagi, smutku i zadumy. W tych smutnych okolicznościach dni dzisiejszych czujemy się zagrożeni i potrzebujemy nowej nadziei, bo ona daje siłę by wytrwać. Przy wsparciu Jezusa ukrzyżowanego z odwagą i ufnością zdajemy się na wolę Boga Ojca i chcemy mieć udział w Chrystusowym zwycięstwie, które umocni w nas naszą wiarę.

Wielki Piątek to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana Msza św. W kościołach odprawiana jest Liturgia Męki Pańskiej. Gdy nie było pandemii na ulicach miast i wsi sprawowana była publicznie Droga Krzyżowa.
Wielki Piątek to dzień postu ścisłego – szczególny rodzaj pokuty i zadośćuczynienia.

Transmisja przez internet z Liturgii Wielkiego Piątku w naszym kościele :