Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Wielkanocną – 19.04.2020r.

  1. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego. Międzynarodowe Święto Caritas. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  2. Osoby, które odmówią w dniu dzisiejszym Koronkę do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Zgodnie z zarządzeniem biskupa diecezjalnego z dnia 26 marca br., biorąc pod uwagę trwający stan epidemii, wszystkie uroczystości pierwszokomunijne (grupowe i indywidualne) w diecezji zostały odwołane. Nowe decyzje dotyczące przygotowania i zorganizowania I Komunii św. zostaną podjęte po ustaniu epidemii i powrocie dzieci do szkół.
  4. W czwartek uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Polski.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.
  6. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodziną, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.