Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego

W najbliższą, IV Niedzielę Wielkanocną przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynającą 57 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego. W tym roku Tydzień Modlitw będzie przebiegał pod hasłem „Wielka Tajemnica Wiary”.

„Szczególnie w tym Dniu, ale także w zwykłym działaniu duszpasterskim naszych wspólnot, pragnę, aby Kościół podążał drogą w służbie powołań, otwierając przestrzeń w sercu każdego wierzącego, aby mógł z wdzięcznością odkryć powołanie, jakie kieruje do niego Bóg, znaleźć odwagę, by powiedzieć „tak”, przezwyciężyć znużenie w wierze w Chrystusa i wreszcie ofiarować swoje życie jako pieśń chwały dla Boga, braci i całego świata. Niech Dziewica Maryja towarzyszy nam i wstawia się za nami” 

napisał papież Franciszek w tegorocznym orędziu na 57 Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

   Pamiętajmy w naszych modlitwach o osobach rozeznających swoje powołanie.