Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Obchody 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

18 maja będziemy obchodzić 100-rocznicę urodzin Karola Wojtyły – naszego wybitnego rodaka, który w 1978r. został wybrany na papieża przez drugie zgromadzenie kardynałów i przyjął imię Jana Pawła II. Wykładnikiem pontyfikatu Karola Wojtyły były pielgrzymki – z tego powodu został nazwany papieżem-pielgrzymem. Zmarł 2 kwietnia 2005r. Po śmierci papieża zaczęto dodawać mu nowy przydomek, nazywając go Janem Pawłem Wielkim. 27 kwietnia 2014, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, podczas uroczystej mszy św. na placu świętego Piotra, pod przewodnictwem papieża Franciszka, przy koncelebrze emerytowanego papieża Benedykta XVI, bł. Jan Paweł II i bł. Jan XXIII zostali ogłoszeni świętymi i włączeni w poczet świętych Kościoła katolickiego.

W ramach obchodów 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach.
Serdecznie zachęcamy do oglądania.