Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

24 maj – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Czterdzieści dni po Niedzieli Zmartwychwstania Chrystusa, Kościół katolicki świętuje uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to pamiątka wydarzenia opisanego w Dziejach Apostolskich oraz w Ewangelii Łukasza i Ewangelii Marka. Jezus po zmartwychwstaniu przez 40 dni przebywał wśród swoich uczniów. Czterdziestego dnia, kiedy przebywali na Górze Oliwnej na ich oczach wzniósł się do nieba.

Tajemnica Wniebowstąpienia, które jest ukoronowaniem radości Zmartwychwstania, ukazuje sens chrześcijańskiego życia i misji. Kolejne dni po Wniebowstąpieniu Pańskim mają nas przygotować na przyjęcie Ducha Świętego. Każdy człowiek powołany jest do tego, aby podporządkowując sobie ziemię, odnosił do Boga siebie i świat. Chodzi tu zarówno o zwykłe, codzienne zajęcia, nawet najdrobniejsze prace, które rozwijają dzieło Stwórcy, zaradzają swoim potrzebom i swoich bliźnich, jak i postrzeganie świata przez pryzmat Bożego Majestatu. 

W naszym parafialnym kościele msze św. o godz. 8:00,  12:00, a o godz. 16:30 – Nabożeństwo majowe i Msza Święta – transmisja w internecie: 16:30
https://www.youtube.com/watch?v=MhCYAEZ42Kc&feature=youtu.be