Ogłoszenia Parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą – 26.07.2020r.

1. Dzisiaj XVII Niedziela Zwykła. Poświęcenie pojazdów mechanicznych. Zbiórka do puszek na MIVA Polska – to nasza pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu.
  2. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W sobotę rozpoczynamy sierpień – miesiąc abstynencji.
  4. 1 sierpnia – 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o obrońcach Ojczyzny.
  5. W niedzielę 2 sierpnia odpust Porcjunkuli – można zyskać odpust zupełny. Warunki odpustu: spowiedź, Komunia św., odwiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy według intencji Ojca Świętego.
  6. W dniach od 1 – 12 sierpnia odbędzie się 40 Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem „Samemu Bogu przez Maryję”. Zapraszam do udziału we wspólnym pielgrzymowaniu, które w tym roku ma charakter duchowy. Towarzyszyć będą nam jednodniowe pielgrzymki:
    • 1 sierpnia (sobota, godz. 8.00) z kościoła Bożego Ciała do Piersnej
    • 8 sierpnia (sobota, godz. 7.00) z kościoła Bożego Ciała do Grodowca
    • 12 sierpnia (środa, godz. 2.00) organizujemy wjazd do Częstochowy na zakończy 40. Pieszej Pielgrzymki Głogowskiej. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 70 PLN.
  7. Codziennie pół godziny przed Mszą Św. zapraszam na różaniec w intencji pielgrzymów.
  8. W sobotę przed Mszą św. nabożeństwo I sobót miesiąca.
  9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznik WPiS.
  10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.