Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Sierpień miesiącem abstynencji !

Sierpień, to miesiąc abstynencji. Kościół nieustannie apeluje, by w sierpniu Polacy odstawili kieliszki. Również w tym roku Zespół KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych wystosował do wiernych apel o abstynencję w sierpniu. Niech będzie to osobisty wkład każdego z nas w świętowanie 100 rocznicy bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, dzięki której Polska zachowała niepodległość. W Apelu podpisanym przez bp. Tadeusza Bronakowskiego, przewodniczącego Zespołu podkreślono, że „chore są zwyczaje narodowe i rodzinne, które kultywują powszechne używanie alkoholu jako wyraz dobrego świętowania i udanej zabawy. Chore jest prawo, które umożliwia promowanie pijackiego stylu życia”. […] „Dobrowolna abstynencja od alkoholu, podjęta w sierpniu przez dorosłych, jest wymownym świadectwem troski o trzeźwość polskiego narodu. To świadectwo z pewnością pomoże wielu osobom uwikłanym w pijaństwo i alkoholizm wrócić na drogę wolności.