Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia Parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłą – 02.08.2020r.

 1. Dzisiaj XVIII Niedziela Zwykła.
 2. W sobotę 1 sierpnia rozpoczęła się 40 Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem „Samemu Bogu przez Maryję”. Zapraszam do udziału we wspólnym pielgrzymowaniu, które w tym roku ma charakter duchowy. Towarzyszyć będą nam jednodniowe pielgrzymki:
  • 1 sierpnia (sobota, godz. 8.00) z kościoła Bożego Ciała do Piersnej
  • 8 sierpnia (sobota, godz. 7.00) z kościoła Bożego Ciała do Grodowca
  • 12 sierpnia (środa, godz. 2.00) organizujemy wjazd do Częstochowy na zakończy 40. Pieszej Pielgrzymki Głogowskiej. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 70 PLN.
 3. Codziennie pół godziny przed Mszą Św. zapraszam na różaniec intencjach tegorocznej pielgrzymki. Szczególne słowa zachęty kieruję do pielgrzymów duchowych. Kartę Duchowego Pielgrzyma możemy otrzymać w zakrystii.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. We czwartek 6 sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego.
 6. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca.
 7. W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych w domach.
 8. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na KUL.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.