Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia Parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą – 04.10.2020r.

 1. Dzisiaj XXVII Niedziela Zwykła. PZC od dzisiaj rozprowadza cegiełki w minimalnej kwocie 10 PLN, uzyskane środki pragniemy przekazać na leczenie p. Justyny naszej parafianki zamieszkałej w Goli – w ten sposób chcemy naśladować Św. Jadwigę Śląską.
 2. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej w tygodniu godz. 17.3o;w niedzielę o godz. 16.3o.
 3. W środę Święto MB Różańcowej. Na Mszę Świętą i różaniec zapraszam dzieci z kl. III wraz z rodzicami. Poświęcenie różańców.
 4. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W sobotę 10 października o godz. 9.oo z naszego kościoła wyruszy 10. Piesza Pielgrzymka do Goli by dziękować wraz ze Św. Jadwigą za osobę Św. Jana   Pawła II. O godz. 11.15 z parkingu przy kościele odjedzie autokar, który zabierze osoby chcące dołączyć do pielgrzymów na Mszę Świętą o godz. 12.oo. Powrót autokaru ok. godz. 14.oo. Wpisowe – 10 PLN. Wszystkich obowiązują maseczki.
 6. W przyszłą niedzielę 11 października poprzedzającą  uroczystość odpustową ku czci św. Jadwigi Śląskiej w Goli pragnę zaprosić na Mszę Św. wszystkich którym patronuje nasza Święta.
 7. W przyszłą niedzielę już po raz XX obchodzić będziemy Dzień Papieski pod hasłem: „TOTUS TUUS”. Przed kościołami w całej Polsce zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 8. W piątek 16 października uroczystość odpustowa ku czci św. Jadwigi Śląskiej w Goli. Suma odpustowa o godzinie 18.3o.
 9. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci naszych zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów i duchowym przygotowaniu do Uroczystości Wszystkich Świętych. Wdzięczność naszym bliskim zmarłym możemy wyrazić wspólną modlitwą w wypominkach.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny oraz  miesięcznik kulturalny WPiS .
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.