Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia Parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą – 11.10.2020r.

 1. Dzisiaj XXVIII Niedziela Zwykła. Po raz XX obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem: „TOTUS TUUS”. Przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej w tygodniu godz..17.30 w niedzielę o godz. 16.30.
 3. W środę 14 października – Dzień Edukacji. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach.
 4. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek 16 października uroczystość odpustowa ku czci św. Jadwigi Śląskiej w Goli. Suma odpustowa o godz. 18.30. Serdecznie zapraszam.
 6. W niedzielę 18 października Św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. W różańcu modlić się będziemy za wszystkich troszczących się o nasze zdrowie.
 7. W przyszłą niedzielę początek Tygodnia Misyjnego. Taca przeznaczona na cele misyjne.
 8. Taca na Fundusz Remontowy w niedzielę 25 października.
 9. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci naszych zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów i duchowym przygotowaniu do Uroczystości Wszystkich Świętych. Wdzięczność naszym bliskim zmarłym możemy wyrazić wspólną modlitwą w wypominkach.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny a dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.