Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia Parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą – 25.10.2020r.

 1. Dzisiaj uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego. Od wczoraj cała Polska znajduje się w strefie czerwonej, co wiąże się z obowiązkiem zakrywania ust i nosa, zachowaniem dystansu i mniejszą ilością wiernych w kościele. Serby – 55 osób, Gola – 40 osób.  Podobnie jak wiosną, jedna Msza Święta niedzielna z naszej świątyni będzie transmitowana.
 2. W środę 28.10 dzień imienin biskupa Tadeusza Lityńskiego – pamiętajmy o modlitwie  i życzeniach. Wypraszajmy opiekę Pani Cierpliwie Słuchającej dla naszego Pasterza.
 3. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W sobotę zapraszam na ostatnie nabożeństwo różańcowe.
 5. Przypominam, że w każdą sobotę  o godz. 17.00 jest Msza św. niedzielna.
 6. W przyszłą niedzielę 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Kierując się względami bezpieczeństwa epidemicznego Msze Święte w naszej parafii będą odprawiane tylko w kościele, jak w każdą niedzielę. W trosce o bezpieczeństwo proszę o rozłożenie odwiedzin grobów swoich bliskich na całą „oktawę” Uroczystości.
 7. W listopadzie w sposób szczególny pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. Wdzięczność im możemy wyrazić wspólną modlitwą w wypominkach.
 8. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada odwiedzą cmentarz, kościół lub kaplicę i pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: spowiedź, komunia, modlitwa w intencjach Ojca św., całkowite duchowe zerwanie z przywiązaniem do grzechu. Odpust zupełny można zyskiwać raz dziennie dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej.
 9. Wypominki w niedzielę o godz. 16.3o; w tygodniu o godz. 17.3o.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny oraz  miesięczniki Mały Gość Niedzielny i WPiS.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii i złożone dzisiaj na Fundusz Remontowy. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.