Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę Adwentu – 20.12.2020r.

1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu.
  2. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W środę zakończenie rorat.
  4. W czwartek od godz. 7.30 okazja do spowiedzi. O godz. 8.00 Msza św.
  5. W czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego – niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, zapalmy świecę, przeczytajmy fragment o narodzeniu Zbawiciela (Łk 2. 1 – 14), dzielmy się opłatkiem, wspólnie śpiewajmy kolędy, darujmy sobie winy i urazy – oto zwyczaje wigilijne, które należy pielęgnować, zachowywać i przekazywać przyszłym pokoleniom. Tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych.
    Pasterki o godz. 22.oo w Goli i 24.oo – Serby. Podczas pasterki zbiórka na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. Bpa Wilhelma Pluty.
  6. W piątek Boże Narodzenie Msze Św. w Serbach o godz. 8.oo   i 12.oo. Nie będzie Mszy Św. o godz. 17.oo.
  7. W sobotę Św. Szczepana. Taca przeznaczona jest na KUL. Msze Św. w porządku niedzielnym.
  8. W przyszłą niedzielę Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne Święto Rodzin Katolickich.
  9. ŚwieceWigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozprowadzają członkowie Parafialnego Zespołu Caritas.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny oraz najnowszy nr miesięcznika WPiS.
  11. Bóg zapłać za ofiary składane na  potrzeby naszej parafii, za złożone dzisiaj na Fundusz Remontowy. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.