Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Bożonarodzeniowe życzenia dla diecezjan od ks. Biskupa

Niebo nie należy do geografii przestrzeni, lecz do geografii serca. A serce Boga, w świętą noc, pochyliło się nisko, aż do stajenki: pokora Boga jest niebem. I jeśli tej pokorze wychodzimy na spotkanie, dotykamy nieba. A wtedy również i ziemia staje się nowa. W tę świętą noc z pokorą pasterzy wyruszmy w drogę do Dzieciątka w stajence! Dotknijmy pokory Boga, Jego serca! Wtedy Jego radość dotknie nas i rozjaśni świat!” 

Benedykt XVI

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, naznaczone niepewnością i troską o najbliższych, pozwalają nam w tym roku bardzo mocno odczuć niepewność Świętej Rodziny, która w obliczu narodzin Syna musiała zmierzyć się z wieloma trudnościami. Pomimo zewnętrznych przeciwności, Maryja i Józef zatrzymali się na cudzie narodzin Jezusa – cudzie, który wypełnił nie tylko mrok Betlejem, ale i ich serca wypełnił Bożą chwałą i nadzieją, wynikającą z bliskości Boga! Z tym doświadczeniem wyruszyli dalej, oczekując wypełnienie się wszystkich obietnic, które w Chrystusie stały się „tak”!

Niech czas Bożego Narodzenia pozwoli Wam, drodzy Diecezjanie doświadczyć czułości przychodzącego Boga! Niech Jego światło rozproszy wszelkie ciemności, da pocieszenie w smutku, siły do realizacji codziennych powołań. Bóg, który sprawił, że w Chrystusie ukazało się Jego miłosierne oblicze, niech Was obdarzy swoim szczęściem, łaską zdrowia i uczyni zwiastunami Jego dobroci i miłości! Łączę się również z życzliwością i darem modlitwy na Nowy Rok 2021.

+ Tadeusz Lityński
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski