Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 27.12.2020

 1. Dzisiaj niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego, Niedziela Świętej Rodziny; Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne Święto Rodzin Katolickich.
 2. W środę zapraszam na  nowennę  do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W czwartek zakończenie starego roku o godz. 17.oo, zapraszam wszystkie rodziny naszej parafii na Mszę Św. i nabożeństwo dziękczynne za kończący się rok.
 4. W piątek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca.
 6. W sobotę przed Mszą Świętą nabożeństwo I sobót miesiąca.
 7. Ze względu na stan pandemii wizyta duszpasterska w tym roku odbędzie się w zmienionej formie Zamiast odwiedzin parafian w ich domach zapraszam na spotkanie kolędowe w kościele. Spotkania będą w formie nabożeństwa po wieczornej Mszy św. z zachowaniem przepisów sanitarnych. (oprócz dni świątecznych i niedziel – program zostanie niebawem umieszczony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej).
 8. Istnieje  również możliwość krótkiej indywidualnej wizyty duszpasterskiej w formie tradycyjnej z zachowaniem rygorów sanitarnych. Dotyczy to jednak szczególnych przypadków, takich jak błogosławieństwo nowego mieszkania czy odwiedziny osoby niepełnosprawnej na wyraźne zaproszenie przez wiernych.
 9. W przyszłą niedzielę 3 stycznia zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznik WPiS.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.