Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia Parafialne na 2 Niedzielę po Narodzeniu Pańskim – 3.01.2021

  1. Dzisiaj 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim.
  2. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli błogosławieństwo kredy i kadzidła. Ofiary złożone na tace przeznaczone są na cele misyjne.
  3. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W piątek odwiedzę chorych w domach od godz. 8.00
  5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrztu Pańskiego – kończy się okres Narodzenia Pańskiego.
  6. Ze względu na stan pandemii wizyta duszpasterska w tym roku odbędzie się w zmienionej formie Zamiast odwiedzin parafian w ich domach zapraszam na spotkanie kolędowe w kościele. Spotkania będą w formie nabożeństwa po wieczornej Mszy św. z zachowaniem przepisów sanitarnych. (plan naszych spotkań umieszczony jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej). Istnieje  również możliwość krótkiej indywidualnej wizyty duszpasterskiej w formie tradycyjnej z zachowaniem rygorów sanitarnych. Dotyczy to jednak szczególnych przypadków, takich jak błogosławieństwo nowego mieszkania czy odwiedziny osoby niepełnosprawnej czy chorej na wyraźne zaproszenie przez wiernych.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela oraz miesięcznik WPiS.
  8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu, składam najserdeczniejsze życzenia.