Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Zwykłą – 17.01.2021r.

1. Dzisiaj II Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.
  2. W tym tygodniu na spotkanie kolędowe do kościoła zapraszam:
        18 stycznia (poniedziałek) – ul. Główna (nr parzyste) i Wiosenna
        19 stycznia (wtorek) – ul. Główna (nr nieparzyste)
        20 stycznia (środa) –  ul. Parkowa
        21 stycznia (czwartek) –  ul. Sławska, Skowronkowa, Bratkowa, Makowa
        22 stycznia (piątek) – ul. Kwiatowa i Zielona
  3. W poniedziałek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  4. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek obchodzimy Dzień Babci, w piątek Dzień Dziadka.
  6. W piątek 35 rocznica śmierci Sługi Bożego Bpa. Wilhelma Pluty.
  7. Za tydzień Niedziela Biblijna, oraz zbiórka do puszek „Wsparcie dla Chorwacji”, którą 29 grudnia ub. r. nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi.
  8. Rok liturgiczny, którego centrum jest Pascha Pana, w wymiarze tygodniowym niedzielna Msza święta, opisany jest także błogosławionym życiem Matki Najświętszej i świętych, którzy podobali się Bogu. Dlatego gorąco zachęcam do czytania w rodzinach żywotów świętych Pańskich świadomego wybierania imion chrześcijańskich do sakramentu chrztu świętego i bierzmowania.
  9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.
  10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.