Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ks. Proboszcz został odznaczony tytułem kanonika R. M.

Bp Tadeusz Lityński mianował nowych kanoników diecezjalnych kapituł i przyznał kapłańskie odznaczenia. Nominacje ogłoszono 1 kwietnia podczas Mszy Krzyżma w gorzowskiej katedrze.

Wieki Czwartek, dzień ustanowienia przez Jezusa Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, jest też zwykle okazją do uhonorowania przez biskupa diecezjalnego kapłanów w uznaniu ich zasług dla Kościoła lokalnego. Tak było również i w tym roku w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Ks. Biskup Tadeusz Lityński odznaczył tytułem kanonika R. M. ks. Proboszcza Leszka Okpisza.

Godność Kanonika R. M przyznawana jest kapłanom za zasługi dla kościoła lokalnego. Z odznaczeniem wiąże się przywilej noszenia rokiety (rodzaj komży) i mantoletu (peleryny).

Bp Tadeusz Lityński mianował nowych kanoników diecezjalnych kapituł i przyznał kapłańskie odznaczenia. Nominacje ogłoszono podczas Mszy Krzyżma, 1 kwietnia, w gorzowskiej katedrze. Dekret biskupi odczytał ks. Piotr Kubiak, wikariusz generalny i kanclerz Kurii Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Księdzu kanonikowi serdecznie gratulujemy i życzymy, aby kolejne lata posługi kapłańskiej upływały w takim samym zaangażowaniu w życie kościoła i parafian. Niech Najświętsza Panienka otoczy Cię swoją opieką, a dobry Bóg błogosławi!

Parafianie