Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Wielkanocną – 18.04.2021r.

  1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna. Rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Przy okazji wydarzeń religijnych możemy obdarować dzieci i młodzież księga Pisma Świętego.
  2. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W piątek uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika Głównego Patrona Polski. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość  od spożywania pokarmów mięsnych.
  4. W przyszłą niedzielę Dobrego Pasterza dzień modlitw o powołania. Zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne.
  5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny.
  6. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział    w spisie jest obowiązkowy. Obowiązkową oraz najbardziej wygodną i bezpieczną metodą jest samospis internetowy. Wypełnienie formularza zabiera ok. 15-20 min. Informacje i formularz na stronie: www.spis.gov.pl W sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się pod numerem infolinii  22 279 99 99 lub w Urzędzie Gminy. Z mieszkańcami mogą kontaktować się także rachmistrzowie spisowi – telefonicznie lub osobiście. Ich tożsamość z identyfikatora można zweryfikować przez infolinię, na stronie spis.gov.pl i stronach urzędów statystycznych.
  7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia