25 kwietnia: XV Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców

Niedziela 25 kwietnia 2021 roku to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Główne uroczystości odbędą się na Jasnej Górze o godz. 11.00.

Mszę św. w intencji wszystkich kierowców odprawi ks. Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców, podczas gdy ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska, wygłosi homilię. Eucharystia będzie transmitowana przez TVP1.

Ks. Midura i ks. Kraśnicki apelują do kierowców, pieszych, motocyklistów i rowerzystów: „Niech modlitwa do świętego Krzysztofa, jego obrazek, breloczek zobowiązują nas zawsze do czynów miłości – bo ona musi kierować naszym chrześcijańskim życiem, także naszym poruszaniem się po drogach! Niech przez to nasze drogi stają się bezpieczne, a my zachowując Boże Przykazania, zachowując zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego – stajemy się lepszymi ludźmi, prawdziwymi chrześcijanami na każdej drodze naszego życia”.

Krajowy Duszpasterz Kierowców i dyrektor MIVA Polska zwracają się również do kierowców z prośbą, aby wyrazem ich wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry, za jazdę bez wypadku, była pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu w ramach akcji MIVA Polska – składając jako podziękowanie 1 grosz za 1 kilometr.  „Samochód na misjach jest pierwszym narzędziem ewangelizacji’”– podkreślają.

Przypominają również o trwającej akcji MIVA Polska pt. „Promienie Miłosierdzia – wózki dla niepełnosprawnych na misjach”, o której więcej informacji można znaleźć  na www.miva.pl.