Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 23.05.2021

 1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego – I Komunia Święta w Goli.Każdy kto dzisiaj odmówi pobożnie i publicznie hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź” może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Kończy się Okres Wielkanocny.
 2. Dzisiaj o godz. 12.00 w Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie nasz parafianin diakon Paweł Głodowicz przyjmie święcenia kapłańskie. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 3. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest Misyjnym Dniem Chorych, którego szczególną patronką jest Św. Tereska od Dzieciątka Jezus. Dlatego zwracam się z prośbą do wszystkich chorych o modlitwę i ofiarowanie cierpienia w intencji misjonarzy.
 4. Zapraszam na nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W tygodniu o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.30.
 5. W poniedziałek święto, NMP Matki Kościoła.
 6. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek święto Jezusa Chrystusa , Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 8. W przyszła niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
 10. Zbliża się Boże Ciało i odpust parafialny ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tradycyjnie przed tymi uroczystościami zostanie przeprowadzona zbiórka na kwiaty i przygotowanie naszego parafialnego święta.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, polecamy tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego oraz miesięcznik WPiS.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.