Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Rocznica święceń biskupich ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego

W środę, 16 czerwca, ks. Biskup Tadeusz Lityński obchodzi rocznicę święceń biskupich.

28 kwietnia 2012 papież Benedykt XVI mianował go biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej ze stolicą tytularną Cemerinianus. Święcenia biskupie otrzymał 16 czerwca 2012 w katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim. Udzielił mu ich arcybiskup Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce, z towarzyszeniem Andrzeja Dzięgi, arcybiskupa metropolity szczecińsko-kamieńskiego, i Stefana Regmunta, biskupa diecezjalnego zielonogórsko-gorzowskiego. Jako zawołanie biskupie przyjął słowa „Adveniat Regnum Tuum” (Przyjdź Królestwo Twoje).

Pamiętajmy o Pasterzu naszej diecezji w modlitwie.