Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia Parafialne na XII Niedzielę Zwykłą – 20.06.2021

 1. Dzisiaj XII Niedziela Zwykła.
 2. Zapraszam na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzisiaj  o godz. 16.30, a w tygodniu godz. 17.30.
 3. We środę Dzień Ojca.
 4. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5.  W czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 6. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszam dzieci, młodzież i rodziców na Mszę Św. dziękczynna o godz. 8.00.
 7. Zbliża się odpust parafialny. W tym tygodniu powrócą do naszego kościoła odnowione figury naszych patronów Św. Ap. Piotra i Pawła.
  28 czerwca (poniedziałek) o godz. 19.00 na cmentarzu w Serbach odprawię Mszę Św. za zmarłych parafian. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  29 czerwca (wtorek) Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 19.00. Liturgii przewodniczyć będzie ks. kan. Jerzy Ślusarczyk – proboszcz parafii Św. Michała Archanioła w Sławie. Już dziś serdecznie zapraszam na nasze święto wszystkich parafian i gości. Taca na świętopietrze (papieskie dzieła dobroczynne i misyjne).
 8. W sobotę rozpoczyna się czas wakacji, dlatego pamiętajmy o obowiązku udziału w niedzielnej Eucharystii, o modlitwie i przestrzeganiu przepisów np. drogowych, korzystania z kąpielisk itd.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny a dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuje rodziną które w minionym tygodniu złożyły ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.