Ogłoszenia Parafialne na XIII Niedzielę Zwykłą – 27.06.2021

1. Dzisiaj XIII Niedziela Zwykła.
  2. Zbliża się odpust parafialny:
    • 28 czerwca (poniedziałek) o godz. 19.00 na cmentarzu w Serbach odprawię Mszę Św. za zmarłych parafian. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
    • 29 czerwca (wtorek) Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 19.00. Liturgii przewodniczyć będzie ks. Kan. Jerzy Ślusarczyk – proboszcz parafii Św. Michała Archanioła w Sławie. Już dziś serdecznie zapraszam na nasze święto wszystkich parafian  i gości. Taca na świętopietrze (papieskie dzieła dobroczynne i misyjne).
  3. W środę zakończenie nabożeństw czerwcowych.
  4. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  6. W piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00.
  7. W sobotę o godz. 10.00 nabożeństwo I sobót miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych i Msza święta.
  8. W dniach od 2-12 sierpnia odbędzie się kolejna 41. Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem „Wszystko postawiłem na Maryję”.  Zapraszam do udziału we wspólnym pielgrzymowaniu. Zapisy przez internet.
  9. Wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce zapraszam do pielgrzymowania duchowego oraz materialnego wsparcia pątników. Karty duchowego pielgrzyma można otrzymać w zakrystii.
  10. Rozpoczął się czas wakacji, dlatego pamiętajmy o obowiązku udziału w niedzielnej Eucharystii, o modlitwie i przestrzeganiu przepisów np. drogowych, korzystania z kąpielisk itd.
  11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny  a dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny.
  12. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii i sprzątanie kościoła. Dziękuję także rodzinom, które złożyły ofiary na przygotowanie naszego parafialnego święta. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.