Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia Parafialne na XIV Niedzielę Zwykłą – 04.07.2021

  1. Dzisiaj XIV Niedziela Zwykła.
  2. W dniach od 2 – 12 sierpnia odbędzie się kolejna 41. Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem „Wszystko postawiłem na Maryję”. Zapraszam  do udziału  we wspólnym pielgrzymowaniu. Zapisy przez internet.
  3. Wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce zapraszam do pielgrzymowania duchowego oraz materialnego wsparcia pątników. Karty duchowego pielgrzyma można otrzymać w zakrystii.
  4. Rozpoczął się czas wakacji, dlatego pamiętajmy o obowiązku udziału w niedzielnej Eucharystii, modlitwie i przestrzeganiu przepisów np. drogowych, korzystania z kąpielisk, poruszania się szlakami turystycznymi.
  5. Pamiętajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje strój godny, a nie swobodny.
  6. W środę  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, polecam tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięcznik WPiS.
  8. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu naszego parafialnego święta. Za udział w sumie odpustowej: szafarzom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, niosącym chorągwie, baldachim, feretron, dziewczynkom sypiącym kwiatki, przybyłym gościom i parafianom.
  9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.