Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia Parafialne na XVI Niedzielę Zwykłą – 18.07.2021

  1. Dzisiaj XVI niedziela zwykła.
  2. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W dniach od 2 – 12 sierpnia odbędzie się kolejna 41. Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem „Wszystko postawiłem na Maryję”. Zapraszam  do udziału  we wspólnym pielgrzymowaniu. Zapisy przez internet.
  4. Wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce zapraszam do pielgrzymowania duchowego oraz    materialnego wsparcia pątników. Karty duchowego pielgrzyma   można otrzymać w zakrystii.
  5. W przyszłą niedzielę 25 lipca św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów mechanicznych.
  6. W przyszła niedzielę Dzień Solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii – zbiórka do puszek za pośrednictwem Caritas Polska.
  7. W czasie wakacji pamiętajmy o obowiązku udziału w niedzielnej Eucharystii, modlitwie i przestrzeganiu przepisów np. drogowych, korzystania z kąpielisk, poruszania się szlakami turystycznymi.
  8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, polecamy tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.
  9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii, szczególnie za złożone dzisiaj na Fundusz Remontowy. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.