Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia Parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą – 25.07.2021

 1. Dzisiaj XVII Niedziela Zwykła. Poświęcenie pojazdów mechanicznych, po każdej Mszy Świętej. Dzień Solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii – zbiórka do puszek organizowana przez Caritas Polska.
 2. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy sierpień – miesiąc abstynencji.
 5. 1 sierpnia – 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o obrońcach Ojczyzny.
 6. W dniach od 2 – 12 sierpnia odbędzie się kolejna 41. Piesza Pielgrzymka    z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem „Wszystko postawiłem na Maryję”. Zapraszam do udziału we wspólnym pielgrzymowaniu.
 7. Wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce zapraszam do pielgrzymowania duchowego oraz materialnego wsparcia pątników. Karty duchowego pielgrzyma można otrzymać w zakrystii.
 8. W przyszła niedzielę o godz. 18.00 w kościele Bożego Ciała w Głogowie – ks. Biskup odprawi Mszę Świętą na rozpoczęcie 41. Pieszej Pielgrzymki Głogowskiej. Serdecznie zapraszam.
 9. W dniu 12 sierpnia (czwartek, godz. 1.00) organizujemy wjazd do Częstochowy na zakończy 41. Pieszej Pielgrzymki Głogowskiej. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 80 PLN.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznik WPiS.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.