Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę zwykłą – 03.10.2021

 1. Dzisiaj XXVII Niedziela Zwykła. PZC od dzisiaj rozprowadza cegiełki w minimalnej kwocie 10 PLN, uzyskane środki pragniemy przekazać na leczenie chorej parafianki zamieszkałej w Serbach – w ten sposób chcemy naśladować Św. Jadwigę Śląską.
 2. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej w tygodniu ok. godz. 17.30; w niedzielę o godz. 16.30.
 3. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek Święto MB Różańcowej – I czwartek miesiąca.
 5. W sobotę 09 października o godz. 9.00 z naszego kościoła wyruszy 11. Piesza Pielgrzymka do Goli. Razem ze Świętą Jadwigą Śląską, będziemy dziękować za Św. Jana Pawła II oraz beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i m. Róży Czackiej. Osoby chcące dołączyć do pielgrzymów na Mszę Świętą o godz. 12.00 zapraszam własnym środkiem transportu. Wpisowe – 10 PLN. Do wspólnego pielgrzymowania zapraszam szczególnie młodzież przygotowującą sie do bierzmowania. Zapisy od godz. 8.30.
 6. W przyszłą niedzielę 10 października poprzedzającą uroczystość odpustową ku czci św. Jadwigi Śląskiej w Goli pragnę zaprosić na Mszę Św. wszystkich którym patronuje nasza Święta.
 7. W przyszłą niedzielę już po raz XXI obchodzić będziemy Dzień Papieski pod hasłem: „NIE LĘKAJCIE SIĘ”. Przed kościołami w całej Polsce zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 8. W sobotę 16 października uroczystość odpustowa ku czci św. Jadwigi Śląskiej w Goli. Suma odpustowa o godzinie 12.00.
 9. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci naszych zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów i duchowym przygotowaniu do Uroczystości Wszystkich Świętych. Wdzięczność naszym bliskim zmarłym możemy wyrazić wspólną modlitwą w wypominkach.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny oraz najnowszy numer miesięcznika WPiS.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.