Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę zwykłą – 10.10.2021

 1. Dzisiaj XXVIII Niedziela Zwykła. Po raz XXI obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem: „NIE LĘKAJCIE SIĘ”. Przed kościołem zbiórka  do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej
  w tygodniu godz.17.30
  w niedzielę o godz. 16.30.
 3. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek 14 października – Dzień Edukacji. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach.
 5. W piątek zapraszam na Mszę Św. i różaniec kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. I i II szkoły średniej z rodzicami – wręczenie krzyży.
 6. W sobotę 16 października uroczystość odpustowa ku czci św. Jadwigi Śląskiej w Goli. Suma odpustowa o godz. 12.00. Serdecznie zapraszam.
 7. W przyszłą niedzielę początek Tygodnia Misyjnego. Taca przeznaczona na cele misyjne.
 8. W przyszła niedzielę na Mszę Świętą o godz. 15.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.
 9. Taca na Fundusz Remontowy w niedzielę 24 października.
 10. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci naszych zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów i duchowym przygotowaniu do Uroczystości Wszystkich Świętych. Wdzięczność naszym bliskim zmarłym możemy wyrazić wspólną modlitwą w wypominkach.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny a dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny. Miesięcznik WPIS oraz kalendarze na 2022 rok w cenie 20 PLN.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.