Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę zwykłą – 31.10.2021

 1. Dzisiaj uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego.
 2. W poniedziałek 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza święta w kościele o godz. 8.00. Nabożeństwo i Msza święta na cmentarzu w Goli o godz. 10.00; w Serbach o godz. 14.00.
 3. We wtorek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – dzień modlitw za zmarłych. Msze Święte w Goli o godz. 10.00; w Serbach o godz. 17.00.
 4. W środę zapraszam na nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W listopadzie w sposób szczególny pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. Wdzięczność im możemy wyrazić wspólną modlitwą w wypominkach.
 6. Zgodnie z decyzją Penitencjarii Apostolskiej, w tym roku, wierni którzy przez cały miesiąc listopad nawiedzą cmentarz, kościół lub kaplicę i pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: spowiedź, komunia, modlitwa w intencjach Ojca św., całkowite duchowe zerwanie z przywiązaniem do grzechu. Odpust zupełny można zyskiwać raz dziennie dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej.
 7. Wypominki w niedzielę o godz. 16.30; w tygodniu o godz. 17.30.
 8. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 9. W piątek odwiedzę chorych w domach od godz. 8.00.
 10. W sobotę o godz. 10.00 nabożeństwo I sobót miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych i Msza święta.
 11. Przypominam o zachowywaniu zasad sanitarnych w kościele: zakrywaniu ust i nosa maseczką oraz dezynfekcji rąk.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięczniki Mały Gość Niedzielny i WPiS.
 13. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii i złożone dzisiaj na Fundusz Remontowy. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.