Ogłoszenia parafialne na XXXIV Niedzielę Zwykłą – 21.11.2021

1. Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Święto patronalne Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Zbiórka do puszek na pomoc migrantom.
  2. Dzisiaj o godz. 15.00 dodatkowa Msza Święta dla dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii Świętej. Poświęcenie książeczek.
  3. Wierni, którzy dzisiaj odmówią publicznie akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi mogą zyskać odpust zupełny.
  4. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. Za tydzień I Niedziela Adwentu – początek nowego roku liturgicznego. Błogosławieństwo opłatków.
  6. Parafialny Zespół Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom od przyszłej niedzieli rozprowadzać będzie świece małe w cenie 7 PLN i duże w cenie 20 PLN, oraz kartki świąteczne.
  7. Zachęcam do składania na kartkach intencji na przyszły rok.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny z lampionem adwentowym.
  9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.