Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu – 19.12.2021r.

 1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Taca na Fundusz Remontowy.
 2. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W czwartek zakończenie rorat.
 4. W piątek od godz. 7.30 okazja do spowiedzi. O godz. 8.00 Msza św.
 5. W piątek Wigilia Narodzenia Pańskiego – niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, zapalmy świecę, przeczytajmy fragment o narodzeniu Zbawiciela (Łk 2. 1 – 14), dzielmy się opłatkiem, wspólnie śpiewajmy kolędy, darujmy sobie winy i urazy – oto zwyczaje wigilijne, które należy pielęgnować, zachowywać i przekazywać przyszłym pokoleniom. Tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych. Pasterki o godz. 22.00 w Goli i 24.00 – Serby. Podczas pasterki zbiórka na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. Bpa Wilhelma Pluty.
 6. W sobotę Boże Narodzenie Msze Św. w Serbach o godz. 8.00 i 12.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 17.00.
 7. W przyszłą niedzielę Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne Święto Rodzin Katolickich. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżonków. Taca przeznaczona na KUL. Msze Święte w Serbach o godz. 8.00 i 12.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 17.00.
 8. ŚwieceWigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozprowadzają członkowie Parafialnego Zespołu Caritas.
 9. Jeszcze dzisiaj możemy przekazać żywność, z której PZC przygotuje świąteczne paczki dla najuboższych. Do stojącej obok kosza skarbony możemy złożyć również ofiarę materialną na zakup żywości.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela
  i Gość Niedzielny oraz najnowszy nr miesięcznika WPiS.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na  potrzeby naszej parafii, za złożone dzisiaj na Fundusz Remontowy. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.