Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Znana data pogrzebu śp. ks. Bogdana Niparko

W niedzielę 9 stycznia w szpitalu w Głogowie, w wieku 72 lat i w 39 roku kapłaństwa, zmarł śp. ks. Bogdan Niparko, proboszcz parafii pw. św. Jana Nepomucena w Wilkowie.

Msza św. z udziałem kapłanów z dekanatu Głogów – św. Mikołaja zostanie odprawiona w środę 12 stycznia o godz. 19.30 w kościele parafialnym w Wilkowie. Msza  św. pogrzebowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa odprawiona zostanie w czwartek 13 stycznia br., o godz. 10.00 w kościele parafialnym w Wilkowie. Po Mszy św. nastąpi przejazd do Zielonej Góry, a dalsze uroczystości pogrzebowe odbędą się na cmentarzu komunalnym przy ul. Wrocławskiej.

Ks. Bogdan Niparko urodził się w Białkowie w rodzinie Kazimierza i Zofii z d. Guga. W rodzinnej miejscowości ukończył szkołę podstawową. Następnie uczył się w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Słubicach. W 1958 r. rozpoczął pracę w Zakładach Przemysłu Wełnianego „Polska Wełna” w Zielonej Górze. Kontynuował naukę w Technikum Elektrycznym dla Pracujących w Nowej Soli, gdzie uzyskał świadectwo dojrzałości oraz tytuł technika elektryka o specjalności elektrotechnika przemysłowa. W 1976 r. został przyjęty do Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. 29 maja 1983 r. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze przyjął święcenia kapłańskie z rąk sługi Bożego bp. Wilhelma Pluty.

Po święceniach pracował jako wikariusz w Ciosańcu (1983, zastępstwo wakacyjne), Lubiszynie (1983-1985), Bledzewie (1985-1987), Kargowej (1987-1989), Bobrówku (1989-1990), Zaborze (1990-2002) i Słubicach (parafia pw. Ducha Świętego, 2002-2003). 18 sierpnia 2003 r. został mianowany proboszczem parafii pw. św. Jana Nepomucena w Wilkowie.

Za: Krzysztof Król/Gość Niedzielny Zielonogórsko-Gorzowski