Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Zwykłą – 23.01.2022r.

  1. Dzisiaj III Niedziela Zwykła w roku liturgicznym Niedziela Słowa Bożego. Zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanej w pożarze rodzinie z ul. Parkowej.
  2. We wtorek święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.
  3. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. Dziękuję parafianom którzy wzięli udział w spotkaniach kolędowych. W tym tygodniu odwiedzę  nowych parafian, którzy poprosili o kolędę i błogosławieństwo domu.
  5. Rok liturgiczny, którego centrum jest Pascha Pana, w wymiarze tygodniowym niedzielna Msza święta, opisany jest także błogosławionym życiem Matki Najświętszej i świętych, którzy podobali się Bogu. Dlatego gorąco zachęcam do czytania w rodzinach żywotów świętych Pańskich świadomego wybierania imion chrześcijańskich do sakramentu chrztu świętego i bierzmowania.
  6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny dla dzieci najnowszy numer Małego Gościa Niedzielnego.
  7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.