Ogłoszenia Parafialne na VIII Niedzielę Zwykłą – 27.02.2022r.

1. Dzisiaj VIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Rozpoczynamy 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  2. Dzisiaj i w Środę Popielcową zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
  3. W środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu.
  4. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły i abstynencja. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem w Serbach o godz. 8.00 i 18.00 (Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy).  Msza Św.  w Goli o godz. 16.30.
  5. W Środę Popielcową dzień solidarności z kapłanami seniorami. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów.
  6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii 20 – 23 marca, głosić będzie ks. Kan. Grzegorz Słapek – diecezjalny ojciec duchowny, proboszcz parafii Św. Elżbiety Portugalskiej w Pławiu. Proszę o modlitwę w intencji  owoców   rekolekcji.
  7. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  8. W czwartek rozpoczynamy ogólnopolską nowennę za kapłanów oraz w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  9. W piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00.
  10. W sobotę o godz. 10.00 nabożeństwo I sobót miesiąca,  zmiana tajemnic różańcowych i Msza święta.
  11. W okresie Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa przypominające nam mękę naszego Pana Jezusa Chrystusa:
    • w niedzielę o godz. 16.30 – Gorzkie Żale
    • w piątek Droga Krzyżowa: o godz. 16.30.
  12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznik WPiS.
  13. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.