Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu – 03.04.2022 r.

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu.
 2. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W tym tygodniu I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe powołania z naszej diecezji.
 4. W czwartki od godz. 16.30 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 5. W okresie Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa przypominające nam mękę naszego Pana Jezusa Chrystusa:
  – w niedzielę o godz. 16.30 – Gorzkie Żale;
  – w piątek Droga Krzyżowa: po Mszy Św. ok. godz. 18.30 trasa: wyjście z kościoła, ul. Kościelna i Gospodarcza, zakończenie przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa u zbiegu ul. Głównej, Ogrodowej i Gospodarczej (proszę zabrać ze sobą świece lub znicze).
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy poświęcenie palm podczas Mszy świętych. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek jałmużny postnej.
 7. PZC zachęca do składania żywność na paczki świąteczne dla najuboższych do ustawionego w kościele kosza. Istnieje również możliwość dokonania wpłaty na konto parafialne: BS Wschowa 62 8669 0001 0062 1146 2000 0001 z dopiskiem „Paczka Świąteczna”
 8. Wszystkich parafian zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej w naszych rodzinach o pokój i nawrócenie Rosji.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny oraz  najnowszy numer miesięcznika WPiS.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.