Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

44. Pielgrzymka Maturzystów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej na Jasną Górę

Dnia 24 kwietnia 2022 r. w Niedzielę Miłosierdzia odbędzie się  44. Pielgrzymka Maturzystów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy” (por. Mt 11,28). 

Na pielgrzymkę obowiązkowo należy zapisywać młodzież poprzez formularz elektroniczny dostępny tutaj: Pielgrzymka maturzystów. Zgłoszenia dokonuje opiekun grupy do dnia 13 kwietnia. Wyjazdy organizują księża i katecheci ze szkół ponadpodstawowych

Plan Pielgrzymki:

06.00 – Przywitanie Matki Bożej w Jej Cudownym Obrazie. Słowo powitania. Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu dla posługujących w czasie pielgrzymki. Eucharystii przewodniczy i homilię głosi diecezjalny duszpasterz młodzieży, ks. Łukasz Malec. Maturzyści uczestniczą we Mszy Świętej z ks. Biskupem o godz. 11.00
06.30 – Czas na osobistą modlitwę, spowiedź, śniadanie 
08.00 – Blok modlitewno-ewangelizacyjny 
10.30 – Przejście młodzieży do Bazyliki i przygotowanie do Mszy św. 
11.00 – Eucharystia pod przewodnictwem bpa Tadeusza Lityńskiego 
12.30 – Czas na posiłek, zwiedzanie Jasnej Góry (skarbiec, arsenał, sala rycerska, muzeum, ośrodek powołaniowy) 
14.00 – Nabożeństwo z aktem zawierzenia maturzystów w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

Miejsce spotkań w ramach bloku modlitewno-ewangelizacyjnego zostanie podane zgłoszonym grupom. Będzie to zależne od ilości uczestników. Szczegółowych informacji udziela ks. Łukasz Malec (tel. 734 430 294).