Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową – 10.04.2022 r.

1. Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Kołu Gospodyń Wiejskich w Serbach dziękuję za podtrzymywanie tradycji i wykonanie pięknej palmy.
  2. Dzisiaj zbiórka do puszek jałmużny postnej.
  3. Dzisiaj Droga Krzyżowa w Goli o godz. 14.30.
    Trasa: wyjście z kościoła, a zakończenie na cmentarzu.
  4. Dzisiaj o godz. 16.30 Gorzkie Żale.
  5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. Parafialny Zespół Caritas dziękuje za włączenie się w zbiórkę żywności dla ubogich.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny oraz najnowszy numer miesięcznika WPiS.
  8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.
  9.  Nabożeństwa w czasie Triduum Paschalnego:
    1. Wielki Czwartek
      1. O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa
      2. Po Mszy Św. w ciemnicy rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
    2. Wielki Piątek
      1. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja.
      2. Od godz. 7.00 – Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy.
      3. Okazja do spowiedzi św. w tym dniu: rano od 7.00 – 8.00
      4. O godz. 8.00 odprawimy Wielkopiątkową Drogę Krzyżową,
        na którą zapraszam wszystkich parafian.
      5. O godz. 18.00 uroczysta Liturgia Wielkiego Piątku
        – upamiętnienie Męki i Śmierci Chrystusa. Ofiary składane tego dnia przy krzyżu przeznaczone są na utrzymanie miejsc kultu  w Ziemi Świętej – Ojczyźnie Jezusa.
        – Po adoracji Krzyża przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu,
      6. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00.
    3. Wielka Sobota
      1. Kościół wspominając złożenie Chrystusa do grobu do wieczora nie sprawuje Mszy Św.
      2. Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 9.00.
      3. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny: Serby godz. 10.00; 11.00; 12.00; Serby Stare godz. 13.00; Gola godz.14.00. Przy poświęceniu pokarmów składać będziemy tradycyjnie ofiary na Seminarium.
      4. O godz. 20.00 Liturgia Wielkiej Soboty w Serbach. Przynosimy ze sobą świece.
      5. O godz. 22.30 Liturgia Wielkiej Soboty w Goli. Przynosimy
        ze sobą świece. Uroczystość zakończy procesja.
  10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa. Rezurekcja o godz. 6.00, następna Msza św. o godz. 12.00. Msza Święta w Goli o godz. 10.00.
  11. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w Serbach o godz. 8.00 i 12.00, w Goli o godz. 10.00, taca przeznaczona jest na KUL.