Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Przekazanie figury NMP przez przedwojennego mieszkańca Goli

W czwartek, 26.05.2022 r. gościliśmy w kościele w Goli pana Józefa Ciesielskiego (niem. Josef Ciesielski), przedwojennego mieszkańca miejscowości, wraz z synami Heinzem i Manfredem

Pan Józef Ciesielski urodził się w 4 marca 1928 r. Był jednym z siedmiorga rodzeństwa. Mieszkał w domu, który teraz ma nr 70. W 1944 r. wojna zmusiła go do ucieczki. Po wojnie podjął naukę w szkole rzeźbiarskiej w Oberammergau w Bawarii. W tymże zawodzie pracował, aż do emerytury.

Gdy w 2015 r. przebywał w Polsce, przejazdem odwiedził Golę. Trwały wtedy prace nad renowacją naszej świątyni. Wówczas pan Józef postanowił, że gdy renowacja się zakończy podaruje wykonaną przez siebie figurę, aby upiększała wnętrze kościoła w Goli.

Na początku kwietnia 2022 r., synowie pana Józefa, za pośrednictwem polskiego znajomego, pana Marcina, skontaktowali się z nasz parafią w celu przekazania figury NMP Wspomożenia Wiernych.

I tak w miniony czwartek (26.05.22 r.) pan Józef wraz synami przywiózł obiecaną figurę do Goli. O godz. 18:30 została odprawiona Msza Święta w intencji darczyńcy i jego rodziny. Podczas Mszy Świętej figura Matki Bożej została poświęcona, a dzieci pierwszokomunijne z okazji Dnia Matki, złożyły polne kwiaty przy figurze.

Zdjęcia z wydarzenia (kliknij)

Serdeczne dziękujemy Panu Józefowi jak i wszystkim osobom zaangażowanym w to, że ta figura znalazła się w kościele pw. Św. Jadwigi Śląskiego

Szczęść Boże! Grüß Gott!