Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 05.06.2022 r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Każdy kto dzisiaj odmówi pobożnie i publicznie hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź” może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Kończy się Okres Wielkanocny.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
 3. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest Misyjnym Dniem Chorych, którego szczególną patronką jest Św. Tereska od Dzieciątka Jezus. Dlatego zwracam się z prośbą do wszystkich chorych o modlitwę i ofiarowanie cierpienia w intencji misjonarzy.
 4. Zapraszam na  nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W poniedziałek święto, NMP Matki Kościoła.
 6. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.                          
 7. W czwartek święto Jezusa Chrystusa , Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 8. W przyszła niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zbiórka do puszek na KUL.
 9. Zbliża się Boże Ciało i odpust parafialny. W najbliższych dniach będzie przeprowadzona tradycyjna zbiórka na przygotowanie tych uroczystości.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny oraz najnowszy numer miesięcznika WPiS.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze  życzenia.