Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej – 12.06.2022 r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zbiórka do puszek na KUL.
 2. Dzisiaj rozpoczynają się obchody ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej, patronki diecezji zielonogórsko – gorzowskiej.
 3. Zapraszam na nabożeństwo czerwcowe.
 4. W poniedziałek 13 czerwca – czuwanie fatimskie w Grodowcu.
 5. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. Zbliża się Boże Ciało i odpust parafialny ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tradycyjnie przed tymi uroczystościami zostanie przeprowadzona zbiórka na kwiaty i przygotowanie naszego parafialnego święta.
 7. Serdecznie zapraszam do włączenia się w budowę ołtarzy, także nowe osoby.
 8. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze Św. o godz. 8.00 i 10.00 Po Mszy Św. o godz. 10.30 wyruszy tradycyjna procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej miejscowości. Proszę o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie okien  na trasie procesji: Główna, Gospodarcza, Kościelna. W Goli Msza Św. i procesja o godz. 14.00.
 9. W czwartek 16 czerwca rocznica święceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Módlmy się o opiekę Bożej Opatrzności.
 10. W sobotę Uroczystość Matki Bożej Rokitniańskiej Głównej Patronki diecezji.
 11. W przyszła niedzielę taca na Fundusz Remontowy.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, polecamy tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznik WPiS.
 13. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.