Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia na XVI Niedzielę Zwykłą – 17.07.2022 r.

  1. Dzisiaj XVI niedziela zwykła. Taca na Fundusz Remontowy.
  2. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W dniach od 2 – 12 sierpnia odbędzie się kolejna 42. Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem „Aby wszyscy byli jedno”. Zapraszam  do udziału  we wspólnym pielgrzymowaniu. Zapisy przez internet.
  4. Wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce zapraszam do pielgrzymowania duchowego oraz materialnego wsparcia pątników. Karty duchowego pielgrzyma można otrzymać w zakrystii.
  5. W piątek święto Św. Marii Magdaleny.
  6. W sobotę święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
  7. W przyszłą niedzielę 24 lipca w wigilię wspomnienia świętego Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych, po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów mechanicznych. Zbiórka do puszek na MIVA Polska – to pomoc w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy.
  8. W czasie wakacji pamiętajmy o obowiązku udziału w niedzielnej Eucharystii, modlitwie i przestrzeganiu przepisów np. drogowych, korzystania z kąpielisk, poruszania się szlakami turystycznymi.
  9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, polecamy tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.
  10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii, szczególnie za złożone dzisiaj na Fundusz Remontowy. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.