Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykłą – 09.10.2022r.

 1. Dzisiaj XXVIII Niedziela Zwykła – Niedziela Świętego Franciszka.
 2. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza cegiełki w minimalnej kwocie 10 PLN, uzyskane środki pragniemy przekazać na leczenie naszej małej parafianki Zuzi zamieszkałej w Serbach Starych – w ten sposób chcemy naśladować Św. Jadwigę Śląską.
 3. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej w tygodniu godz.17.30, w niedzielę o godz. 16.30.
 4. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek 14 października – Dzień Edukacji. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach.
 6. W sobotę 15 października o godz. 9.00 z naszego kościoła wyruszy 12. Piesza Pielgrzymka do Goli. Razem ze Świętą Jadwigą Śląską, będziemy Bogu powierzać nasze intencje. Osoby chcące dołączyć do pielgrzymów na Mszę Świętą o godz. 12.00 zapraszam własnym środkiem transportu. Wpisowe – 10 PLN. Do wspólnego pielgrzymowania zapraszam szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz dzieci I-komunijne z rodzicami. Zapisy od godz. 8.30.
 7. W przyszłą niedzielę 16 października uroczystość odpustowa ku czci św. Jadwigi Śląskiej w Goli. Suma odpustowa o godzinie 14.00.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy”. Przed kościołami w całej Polsce zbiórka  do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 9. W przyszłą niedzielę taca na Fundusz Remontowy.
 10. W przyszłą niedziele zapraszam na Mszę Św. o godz. 12.00 i spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania; kl. I szkoły średniej i kl. VIII SP.
 11. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci naszych zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów i duchowym przygotowaniu do Uroczystości Wszystkich Świętych. Wdzięczność naszym bliskim zmarłym możemy wyrazić wspólną modlitwą w wypominkach.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny a dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny. Nowy numer miesięcznika WPiS.
 13. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.