Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia na XXIX Niedzielę Zwykłą – 16.10.2022r.

 1. Dzisiaj XXIX Niedziela Zwykła. XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy”. Przed kościołami w całej Polsce zbiórka  do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Taca na Fundusz Remontowy.
 2. Dzisiaj  uroczystość odpustowa ku czci św. Jadwigi Śląskiej w Goli. Suma odpustowa o godzinie 14.00
 3. We wtorek 18 października Św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o pracownikach Służby Zdrowia.
 4. W środę 19 października rocznica męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy Bogu za kapłana, który przypomniał nam,że wolność jest w nas.
 5. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej w tygodniu  ok. godz.17.30,  w niedzielę o godz. 16.30.
 7. W sobotę 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II.  
 8. W przyszłą niedzielę Początek Tygodnia Misyjnego – taca na cele misyjne kościoła.
 9. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci naszych zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów i duchowym przygotowaniu do Uroczystości Wszystkich Świętych.
 10. Wypominki – wspominając naszych bliskich zmarłych, dobroczyńców, nauczycieli, duszpasterzy, obrońców Ojczyzny, wypisujemy wyraźnienie na wyłożonych kartkach ich imiona, składamy ofiarę jako wyraz naszego poświęcenia i troski, by modlitwa była zanoszona w Kościele „za dusze, które są w ręku Boga”. 
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznik WPiS.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.