Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

12. Pielgrzymka do Goli – podsumowanie

15 października odbyła się 12. Piesza Pielgrzymka do Goli. Udział w pielgrzymce wzięło niemal 120 osób. Oprócz pątników z naszej parafii, udział wzięli również mieszkańcy Głogowa, Nowej Soli, Bytomia Odrzańskiego, czy Legnicy.

Pielgrzymka była okazją do wsparcia leczenia naszej małej parafianki, Zuzi ze Starych Serbów. Na ten cel pielgrzymi składali ofiary przy zapisach (wpisowe). O Zosi i jej rodzinie pamiętaliśmy również w modlitwie na pielgrzymim szlaku i Mszy Świętej, w której udział wzięła rodzina dziewczynki.

Podczas pielgrzymki również dziękowaliśmy Bogu za zakończone prace konserwatorskie w Goli. Dlatego też w modlitwie pamiętaliśmy o Fundacji KGHM Polska Miedź, bez której wsparcia te prace nie byłyby możliwe.

Podziękowanie

Serdeczne Bóg zapłać dla wszystkich pielgrzymów, którzy wzięli udział w tegorocznej pielgrzymce,

Dziękujemy strażakom z OSP Serby i z OSP Gola za zadbanie o nasze bezpieczeństwo podczas pielgrzymiego szlaku.

Podziękowania należą się również ks. Rafałowi Zbrożkowi z parafii św. Mikołaja w Głogowie, który wędrował wraz z nami, wygłosił kazanie oraz służył w konfesjonale.

Dziękujemy również mieszkańcom Goli, którzy przygotowali poczęstunek dla pielgrzymów.

Podziękowania również dla wszystkich Dobrodziejów i Przyjaciół, którzy wspomogli organizacje Pielgrzymki.

Bóg zapłać!