Ogłoszenia na XXXI Niedzielę Zwykłą – 30.10.2022r.

1. Dzisiaj uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego.
  2. W poniedziałek zakończenie nabożeństw różańcowych.
  3. We wtorek 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza święta w kościele o godz. 8.00. Nabożeństwo i Msza święta na cmentarzu w Goli o godz. 10.00; w Serbach o godz. 14.00.
  4. W środę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – dzień modlitw za zmarłych. Msze Święte w Goli o godz. 10.00; w Serbach o godz. 17.00.
  5. W środę zapraszam na nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W listopadzie w sposób szczególny pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. Wdzięczność im możemy wyrazić wspólną modlitwą w wypominkach.
  7. Wypominki – wspominając naszych bliskich zmarłych, dobroczyńców, nauczycieli, duszpasterzy, obrońców Ojczyzny, wypisujemy wyraźnienie na wyłożonych kartkach ich imiona, składamy ofiarę jako wyraz naszego poświęcenia i troski, by modlitwa była zanoszona w Kościele „za dusze, które są w ręku Boga”.
  8. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada odwiedzą cmentarz, kościół lub kaplicę i pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:
    spowiedź, komunia, modlitwa w intencjach Ojca św., całkowite duchowe zerwanie z przywiązaniem do grzechu.
    Odpust zupełny można zyskiwać raz dziennie dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej.
  9. Wypominki w niedzielę o godz. 16.30; w tygodniu o godz. 17.30.
  10. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne pierwszy czwartek, piątek i sobota
    miesiąca.
  11. W piątek odwiedzę chorych w domach od godz. 8.00.
  12. W sobotę o godz. 10.00 nabożeństwo I sobót miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych i Msza święta wynagradzająca.
  13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, dzisiaj polecam tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięczniki Mały Gość Niedzielny i WPiS. Polecam kalendarze rokitniańskie na 2023r.
  14. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję także rodzinom, które złożyły w minionym tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje Święto w tym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.