Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę Zwykłą – 13.11.2022r.

 1. W miniony piątek na uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 został pożegnany ks. Proboszcz Kan. Leszek Okpisz, który decyzją ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego, został skierowany do posługi duszpasterskiej w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach. Serdecznie dziękujemy ks. Leszkowi za długą 14 letnią pracę duszpasterską w tutejszej parafii, a także za wiele inicjatyw gospodarczych służących odnowieniu i upiększeniu świątyń i obiektów parafialnych. Ks. Leszek zostawił tu spory kawał swojego życia i serca, dlatego zawsze będzie tu mile widziany. Życzymy wszyscy, aby w nowej parafii, w nowych zadaniach i wyzwaniach, obficie Jezus Chrystus błogosławił ks. Leszkowi i obdarzał go łaskami wypływającymi ze swojego Najświętszego Serca!
 2. Jednocześnie z dniem 12.11.2022 ks. Bp Tadeusz Lityński mianował ks. Marka Waścińskiegoadministratorem na prawach proboszcza parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Serbach.
 3. Dzisiaj również obchodzimy również święto patronów naszej diecezji, Pierwszych Męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna. Tym samym, dziś przypada uroczystość odpustowa w sanktuarium pod ich wezwaniem w Międzyrzeczu i jednocześnie święto całej naszej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
 4. Dziś po Mszach św. odbywa się we wszystkich parafiach zbiórka do puszek na dzieło Pomocy Kościołowi w Potrzebie.
 5. W tygodniu będziemy wspominać w liturgii św. Elżbietę Węgierską w najbliższy czwartek oraz w piątek bł. Karolinę Kózkównę, patronkę Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, dlatego szczególnie na Mszę św. w piątek zapraszam młodzież naszej parafii.
 6. W środę modlimy się Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. Wraz z biurem podróży Vervinci Travel organizujemy 8 dniową lotniczą pielgrzymkę do Grecji „ŚLADAMI ŚW. PAWŁA” w dniach 16-23 kwietnia 2023. W programie m.in. Meteory słynące z wiszących klasztorów, Termopile, Ateny z Areopagiem i Akropolem, Korynt, Delfy, Saloniki, obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i wiele innych atrakcyjnych miejsc związanych z początkiem chrześcijaństwa i działalnością misyjną św. Pawła. W ostatnim dniu przewidziany jest wypoczynek nad morzem. Zakwaterowanie i wyżywienie w hotelach 3*** lub 4 **** ze śniadaniami i obiadokolacjami. Koszt od osoby uzależniony jest od ilości pielgrzymów i waha się od 4490 zł do 4790 zł + 160 euro. Cena pielgrzymki oparta jest o wycenę biletów lotniczych z dn. 14.10.2022 i może ulec zmianie do momentu potwierdzenia rezerwacji. Im szybsza rezerwacja, tym większa pewność, że cena nie ulegnie zmianie! Szczegóły pielgrzymki są na plakatach w gablotkach, a także w zakrystii. Zapisy do 30 listopada z przedpłatą w wys. 1000 zł. przyjmuje ks. Marek Waściński tel.607249434.
 8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość ku czci Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela obecnego roku liturgicznego, a jednocześnie patronalne święto naszego diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby i utrzymanie tej uczelni.
 9. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela w cenie 10 zł, tygodnik Gość Niedzielny – 8 zł.
 10. W listopadzie szczególnie pamiętajmy o modlitwie za naszych bliskich zmarłych oraz za wszystkie dusze pokutujące w czyśćcu.
 11. Składam serdeczne podziękowanie za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam serdeczne życzenia obfitych łask Bożych.                                               

Ks. Marek Waściński 
tel. 607 249 434