Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia Parafialne na uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20.11.2022r.

  1. Dzisiaj XXXIV niedziela zwykła w ciągu roku i Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  2. Dzisiaj przypada święto patronalne Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Taca w całości jest przeznaczona na utrzymanie tej uczelni.
  3. Za tydzień 1 niedziela Adwentu i nowy rok liturgiczny.
  4. W środę po Mszy św. zapraszam zespół Caritas na spotkanie na plebani.
  5. Za tydzień do nabycia będą świece na stół wigilijny w cenie 10 i 20 zł.
  6. Można kupić najnowszą prasę katolicką: tygodniki Niedziela – 10 zł, Gość Niedzielny – 8 zł, Mały Gość Niedzielny – 5 zł.
  7. Wraz z biurem podróży Vervinci Travel organizujemy 8 dniową lotniczą pielgrzymkę do Grecji „ŚLADAMI ŚW. PAWŁA” w dniach 16-23 kwietnia 2023. W programie m.in. Meteory słynące z wiszących klasztorów, Termopile, Ateny z Areopagiem i Akropolem, Korynt, Delfy, Saloniki, obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i wiele innych atrakcyjnych miejsc związanych z początkiem chrześcijaństwa i działalnością misyjną św. Pawła. W ostatnim dniu przewidziany jest wypoczynek nad morzem. Zakwaterowanie i wyżywienie w hotelach 3*** lub 4 **** ze śniadaniami i obiadokolacjami. Koszt od osoby uzależniony jest od ilości pielgrzymów i waha się od 4490 zł do 4790 zł + 160 euro. Cena pielgrzymki oparta jest o wycenę biletów lotniczych z dn. 14.10.2022 i może ulec zmianie do momentu potwierdzenia rezerwacji. Im szybsza rezerwacja, tym większa pewność, że cena nie ulegnie zmianie! Szczegóły pielgrzymki są na plakatach w gablotkach, a także w zakrystii. Zapisy do 30 listopada z przedpłatą w wys. 1000 zł. przyjmuje ks. Marek Waściński tel.607249434.
    Zobacz pełny program pielgrzymki
  8. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby Kościoła i naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać!

Ks. Marek Waściński