Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Serbach

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu – 27.11.2022r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w całym Kościele nowy rok liturgiczny.
 2. Codziennie od poniedziałku do piątku o godz.17.00 Msze św. Roratnie o Najśw. Maryi Pannie, na które zapraszam wszystkie dzieci, zwłaszcza 1-Komunijne, a także kandydatów do bierzmowania i wszystkich chętnych. Dzieci przynoszą lampiony elektryczne, natomiast starszych zachęcam do zabrania dowolnych lampek lub świec.
 3. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 będzie poświęcenie i sprzedaż książeczek dla dzieci 1-Komunijnych. Cena książeczki 10 zł.
 4. Dziś można nabyć świece na stół wigilijny w cenie 10 i 20 zł.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź 1-piątkowa od godz. 16.15. W tym dniu odwiedzę chorych z Komunią św. od godz. 10.00. Nabożeństwo 1-sobotnie ze zmianą tajemnic różańcowych rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00, a po niej wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu Różaniec i 15 minutowe rozważanie.
 6. Do przygotowanych koszy w kościele można wkładać produkty żywnościowe, z których parafialny Caritas zorganizuje świąteczne paczki dla ludzi potrzebujących pomocy z naszej parafii.
 7. Poświęcone opłatki wigilijne wkrótce będą roznoszone do domów przez wolontariuszy z parafii. Na opłatki będzie można złożyć dobrowolną ofiarę przeznaczoną na doposażenie parafii.
 8. Można kupić najnowszą prasę katolicką: tygodniki Niedziela – 10 zł, Gość Niedzielny – 8 zł, Mały Gość Niedzielny – 5 zł.
 9. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na fundusz remontowy naszej parafii, natomiast za tydzień będzie zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
 10. W środę po Mszy św. zapraszam na spotkanie wszystkich zaangażowanych w coroczne strojenie kościoła w choinki i szopkę bożonarodzeniową.
 11. Serdecznie dziękuję kilku rodzicom dzieci 1 Komunijnych, którzy w miniony piątek wykonali prace porządkowe przy kościele i plebani. Dziękuję również za posprzątanie kościoła, a pani Monice za adwentowy wystrój kościoła. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie w rozmaitą pomoc liturgiczną i organizacyjną przy naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom za wszelkie ofiary składane na potrzeby Kościoła, Seminarium i naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać!
 12. Życzę błogosławionej niedzieli i dobrego, radosnego przeżycia okresu Adwentu pod opieką Najświętszej Maryi Panny.

Ks. Marek Waściński